CEMRE EĞİTİM MODELİ-2

Dert etmeden değişmiyor hiçbir şey… Dert edinmek insanın zihninin, çözüme odaklanması açısından da çok gerekli. Okul öncesi eğitim bir ulusun en önemli derdi olmalıdır. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmeyi dert edinirsek, eğitim yolculuğumuz BİR SEVDA YOLCULUĞU’na dönüşecektir. Alanın uzmanlarının konuyu tek başına dert edinmesi anlaşılan yeterli olmuyor. Biliyorum onlar çok emek veriyor; gece geç saatlere kadar ertesi günkü programı hazırlıyor, günde 4-5 saat uykuyla ayakta durmaya çalışıyorlar. Onlar üzerine düşen görevleri fazlasıyla yapıyorlar. Peki onların temsil ettiği misyonun toplumsal karşılığı var mı?

Çocuğu okul öncesi eğitim alan velilerimiz, bu gerçekliği çok yakından görme şansına sahipler. Öğretmenlerimize bu anlamda çok değer yüklediklerini görmekteyim.

ÖĞRETMENİN GÖRDÜĞÜ DEĞER VELİ-ÖĞRETMEN DÜZEYİNDE KALMAMALI, TOPLUMU TEMSİL EDEN KURUMLARDA BİR TEMSİLİCİLİK DÜZEYİNE ÇIKMALIDIR.

ÖNERİ-2

Köy-Kasaba-İlçe-İl düzeyinde yönetim şeklinin önemli bir parçası olmalı ve buralarda temsilci okul öncesi öğretmeni olmalıdır. Kararlarda ona danışılmalı ve imza yetkisi olmalıdır. Üst düzey temsilde görev almak, okul öncesi öğretmeninin etki alanını genişletecek, toplumsal saygınlığına ve verilen kararlara anlamlı katkılar sağlayacaktır. 24.03.2021 Murat AVCI

Bir cevap yazın